Det er igen blevet tid til at rydde ud i garnskabet, så der kan blive plads til nyt. Jeg har valgt at dele salget op i to bidder – både fordi der er en del, og fordi jeg altid får ryddet lidt ekstra ud undervejs. Næste salg kommer inden for en uge, og sikkert om et par dage.
Garnet er samlet i pakker med ens nøgler eller samme kvalitet. Det er ikke alle nøgler, der er banderole på, og det kan også ske, at der er taget en prøve fra et nøgle, eller at det har været strikke delvist op, og derefter er fortrudt. Prisen er ca. halv pris af udsalgsprisen, så der er gode penge at spare på lækkert garn:)
Køb foregår via kommentarfeltet – først til mølle. Hvis du ikke har kommenteret på bloggen før, skal jeg godkende din kommentar, før den er synlig, men det har ingen betydning for din ‘plads i køen’. Da jeg jo deler salget i to, er du velkommen til at lade et evt. køb stå til næste salg. Jeg skal blot bede om betaling for det, der skal sættes fra.
Betaling foretrækkes via mobilepay og ellers ved bankoverførelse. Betalingen skal falde samme dag, eller efter aftale, ellers går handlen videre til næste i køen. Porto kommer oven i – brev eller pakke efter ønske (ved brevporto bærer køber risikoen for forsendelsen) Skriv din mail i kommentarfeltet ved bestilling og hvordan du ønsker at betale og hvilken forsendelse, så sender jeg en mail med oplysninger.
**********
- Pakke 19: Natura ufarvet 65 % uld+ 35 % alpaca, brun, 100 m/50 g, p. 4½-5
5 ngl = 100 kr Fru Thornholm

Pakke 20: Natura ufarvet 65 % uld+ 35 % alpaca, lys brun, 100 m/50 g, p. 4½-5
4,5 ngl = 85 kr Fru Thornholm
Jeg vil gerne købe pakke 7
Jeg vil gerne købe pakke 7, 10, 11, 13, 17 og 18
vil gerne købe pakke 1
Vil gerne købe 1,2,3 og 4
Hej Cecilie
Jeg vil gerne købe pakke nr. 21
Vh Kristin
Vil gerne købe 19, 20, 21..
Pakke 8 også:))
Jeg vil gerne købe 5/6/9/15.
KH Camilla
Hov, glmte lige… Betaler gerne med mobilepay og det må gerne sendes som brev, med mindre prisforskellen er så lille at det lige så godt kan sendes som pakke.
Kh Camilla
c1amillahtc@gmail.com
Wow, sikke stærkt det gik 🙂 Jeg har først opdaget din blog for et par dage siden så jeg ved ikke lige hvordan det fungerer, men hvis det er muligt vil jeg gerne på ‘venteliste’ til pakke 15, 18, 20 og 21.
Hvis det er rigtigt at pakke 14 ikke er solgt, vil jeg gerne købe den.
Hvis du ikke har været på posthuset endnu kan du smide det sammen med det jeg købte fra IG igår.
Jeg vil gerne købe pakke nummer 12 hvis den stadig er tilbage 🙂
Hilsen Nikola